WYDANIE ONLINE

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia większość szkół i przedszkoli przyzna swoim pracownikom i innym osobom uprawnionym paczki, bony, karty podarunkowe i inne świadczenia ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, by takie wydatki nie zostały zakwestionowane przez organy podatkowe i ZUS – szczegóły w tekście.

czytaj więcej »

Mimo wrześniowej podwyżki wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, w nowym roku może się okazać, że w szkołach i placówkach oświatowych są osoby, które otrzymują pensje niższe od minimalnej krajowej. Dlaczego tak się dzieje i jak należy rozwiązać ten problem? O tym piszemy w tekście.

czytaj więcej »

Z dniem 1 grudnia 2020 roku wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która ma na celu zwiększenie skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych. Nakłada ona kary grzywny na pracodawców, który utrudniają egzekucję tych świadczeń z pensji pracownika. 

czytaj więcej »

W tym roku już dwukrotnie zmieniły się przepisy w sprawie statystycznej karty wypadku przy pracy (w czerwcu i październiku). Ostatnia nowelizacja rozporządzenia w tej sprawie zawiera nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy.

czytaj więcej »

wiper-pixel