Podcast:Wynagrodzenie zasadnicze i co jeszcze? Do jakich dodatków i świadczeń ma prawo nauczyciel?

Wynagrodzenie nauczyciela składa się nie tylko z pensji zasadniczej - wliczamy do niego również różnego rodzaju dodatki, których przyznawanie i wypłata podlega odrębnym zasadom. Do tego nauczyciele mają prawo do świadczeń pieniężnych niebędących wynagrodzeniem. Posłuchaj nagrania i dowiedz się, jak wypłacać wybrane składniki wynagrodzenia i składniki wynagrodzenia. Chcesz odsłuchać podcast, zamów bezpłatny dostęp. 

Podcast: Ruszamy z awansami zawodowymi – na początek staż

Pierwszy etap ogólnie pojmowanej ścieżki awansu zawodowego nauczyciela to staż. Na tym etapie dyrektor ma wiele obowiązków – musi m.in. ustalić czy staż został rozpoczęty, zweryfikować plan rozwoju zawodowego czy przydzielić opiekuna stażu. To jednak nie wszystko. O obowiązkach dyrektora związanych ze stażem na wyższy stopień awansu zawodowego dowiesz się, słuchając podcastu. Chcesz odsłuchać podcast, zamów bezpłatny dostęp. 

Dokumentacja pracownicza – akta osobowe i nie tylko - podcast bezpłatny

Z czego składa się dokumentacja pracownicza? Co wchodzi w skład akt osobowych? Jak zapewnić jej bezpieczne przechowywanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w podcaście.